Najstraszniejsze horrory świata

“Egzorcysta” (1973)

Na pierwszym miejscu otwiera się kultowy klasyk zdobywający dwie Oscary. Film opowiada historię 12-letniej dziewczynki opętanej przez demona i został zekranizowany przez reżysera Williama Friedkina. To dzieło wywołało ogromną histerię i kontrowersje, ale nadal pozostaje jednym z najpotężniejszych horrorów w historii.

“Dziedzictwo. Hereditary” (2018)

To mroczny horror autorstwa Ari Astra, który początkowo wydaje się być dramatem rodinnym, ale szybko przeradza się w przerażającą opowieść o toksycznych relacjach i traumie żałoby.

“Obecność” (2013)

Reżyser James Wan stworzył ten horror o badaczach zjawisk paranormalnych, którzy muszą zmierzyć się z tajemniczą obecnością nawiedzającą rodzinny dom.

 “Lśnienie” (1980)

Ten klasyczny film Stanleya Kubricka jest oparty na powieści Stephena Kinga i opowiada o nawiedzonym hotelu, w którym dozorca popada w szaleństwo i terroryzuje swoją rodzinę.

“Teksańska masakra piłą mechaniczną” (1974)

Tobe Hooper wyreżyserował ten niskobudżetowy slasher, który inspirowany był zbrodniami Edwarda Geina i zapadł w pamięć jako jedno z najbardziej przerażających filmowych doświadczeń.

“Ring” (2002)

Remake japońskiego thrillera Hideo Nakaty, który przedstawia tajemnicze taśmy wideo, przynoszące śmierć wszystkim, którzy je obejrzeli.

“Halloween” (1978)

Ten klasyczny horror Johna Carpentera śledzi mroczne poczynania psychopatycznego zabójcy podczas Halloween.

“To” (2017)

Ekranizacja powieści Stephena Kinga, która stała się jednym z najbardziej dochodowych horrorów wszech czasów. Opowiada o grupie dzieci stawiających czoła demonicznemu klaunowi.

Te filmy weszły do historii jako najstraszniejsze i wciąż potrafią wywołać dreszcze u widzów na całym świecie. Czy odważysz się na nie na tegoroczne Halloween?

“Sinister” (2012)

Opowieść o pisarzu, który odkrywa tajemnicze taśmy wideo, prowadzące do przerażających zdarzeń w nawiedzonym domu.

“Naznaczony” (2010)

James Wan ponownie pojawia się na liście z tą historią o dziecku, które zapada w śpiączkę i zaczyna być nawiedzane przez złe moce.

“Sinister” (2012)

Opowieść o pisarzu, który odkrywa tajemnicze taśmy wideo, prowadzące do przerażających zdarzeń w nawiedzonym domu.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0