Egzorcysta (1973)

źródło:https://www.eurogamer.pl/egzorcysta-papieza-film-recenzja

Streszczenie filmu

W filmie “Egzorcysta” (1973) opowiada się historię dwunastoletniej dziewczynki imieniem Regan, która zaczyna wykazywać dziwne i przerażające zachowanie. Jej matka, aktorka Chris MacNeil, obserwuje, jak jej córka staje się coraz bardziej agresywna i dziwnie zachowuje się podczas napadów. Początkowo uważa to za problemy psychiatryczne, ale wkrótce zaczyna podejrzewać, że córka może być opętana przez złego ducha.

Zaniepokojona, Chris zwraca się o pomoc do księdza Damiena Karrasa, specjalisty od zjawisk paranormalnych. Karras jest sceptyczny wobec opętań, ale gdy spotyka się z Regan, widzi, że sytuacja jest poważniejsza, niż myślał. Zaczyna prowadzić dochodzenie i ostatecznie podejmuje decyzję o przeprowadzeniu egzorcyzmu w celu wypędzenia demona z ciała dziewczynki.

Egzorcyzm okazuje się być niebezpieczny i przerażający, a sam demon stawia opór. Karras musi stawić czoła swoim własnym wątpliwościom i traumom, aby uratować duszę dziewczynki. Film zyskał sławę dzięki swoim przerażającym efektom specjalnym, napiętej atmosferze i niezapomnianej roli Liny Blair w roli Regan. “Egzorcysta” stał się jednym z najbardziej ikonicznych i kontrowersyjnych horrorów w historii kina.

What’s your Reaction?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0